gototopgototop

logo_SOUE

Střední odborné učiliště elektrotechnické, Plzeň, Vejprnická 56

Vejprnická 56
318 00 Plzeň
IČO: 69456330
DIČ: CZ69456330
Telefonní ústředna: +420 377 308 111
GPS souřadnice: Loc: 49°44'37.018"N, 13°20'5.364"E
qr_souepl

Tramvaj číslo 2, směr Skvrňany

Desátá zastávka od Hlavního vlakového nádraží nebo sedmá od Hlavní pošty Solní. Výstupní stanice jménem Internáty. Nepřehlédnutelným znakem je dominantní logo školy viditelné z pravé strany tramvaje již několik zastávek předem.

sou-popisek

Google mapa

Mapy odloučených pracovišť SOUE Plzeň:

Dílny odborného výcviku Průmyslová -Mapa

Dílny odborného výcviku Chebská (Polygon Křimice) -Mapa

 

SOUE vzniklo 1. června 1999 sloučením dvou SOU působících dlouhá léta na území západočeského regionu.

  • SOU energetického, Sladkovského 1, Plzeň Bylo zřízeno v roce 1981 jako součást Západočeských energetických závodů (ZČE) Plzeň. Učiliště navazovalo na práci Střediska praktického vyučování při ZČE. Vyučované obory se vztahovaly k aktivitám zřizovatele a žáci se učili nejen stavět venkovní vedení, ale provádět instalace všeho druhu. Od 1. 7. 1991 bylo učiliště vyčleněno ze ZČE jako samostatná státní škola.
  • SOU č. 4, Vejprnická 56, Plzeň Pod tímto názvem bylo učiliště zřízeno v r. 1982. Jeho kořeny však sahají do padesátých let, do "Středisek pracujícího dorostu" v ETD při n. p.  Škoda. SOU č. 4 vychovávalo dělníky a střední technické kádry především pro potřeby závodu. Velkou tradici měli elektronavíječi a elektroobory vztahující se k výrobnímu programu.

Plzeňský region je oblastí se značnou koncentrací elektrotechnického průmyslu. Nově vzniklá škola navazuje na bohaté, více než čtyřicetileté zkušenosti obou škol s přípravou mládeže na povolání v oboru energetiky a elektrotechniky. Škola nabízí absolventům základních škol úplné střední odborné vzdělání ve studijních oborech zakončených maturitní zkouškou. Absolventům učebních oborů nabízí výuční list a rozšiřující nástavbové studium, zakončené též maturitní zkouškou. Ve výuce jsou uplatňovány zajímavé poznatky získané jak při výměnné praxi žáků v zahraničí, tak i z bohaté spolupráce s budoucími zaměstnavateli žáků. Rovněž zkušenosti získané při spolupráci s Elektrotechnickým cechem plzeňského regionu, se Západočeskou univerzitou (s fakultou elektrotechnickou), s mnichovskou elektrárenskou společností ISAR-Amperwerke, jsou přínosem pro zkvalitnění výuky. Specifikou školy je sportovní příprava vybraných žáků ve sportovních odvětvích jako házená nebo lehká atletika.

Odborné dílny a učebny "SOUE Plzeň 2010/2011"

Prezentační video "SOUE Plzeň"

*Obory prezentované ve filmu jsou z roku 2008. Aktuální obory ke studiu